Skládám HTPC – 2.díl: Skládání

Dnes vám popíšu neduhy case, kterou jsem koupil. Case totiž počítá s tím, že tam bude jejich 120W zdroj, ale jelikož deska má napajení přímo integrované, tudíž jsem zdroj vyhodil a jal se instalovat desku. Připevnil jsem desku, oddělal větrák, který byl case a přidělal Aimaxx eNVicooler 4. Chtěl jsem přidělat i druhý ventilátor, který by foukal vzduch do case, ale bohužel to budu muset ještě nějak vykutit (zdroj byl připěvněn jen na 3 šroubky).

Jako další neduh bylo to, že je HDD je velice blízko chladiče CPU+GPU, který při zapnutém HTPC celkem topí, což pro HDD asi nebude to pravé ořechové. Teploty se pokusím sepsat do nějakého dalšího pokračování.

Také jsem nepochopil kabel (který by se do case velice hodil), ale bohužel má stejný molex vstup, jako má deska výstup, tudíž by to chtělo redukci molex-molex, ale nikde jsem jen konektor, který by to řešil nenašel (bez zbytečných kabelů).

Co se mi na case velice líbí, je přední část, která je velice elegatní – dokonce mi chvilku trvalo, než jsem přišel, že se HTPC zapíná stříbrným předělem.

Jakmile jsem HTPC zapl, větráček jel na plné otáčky, což dělalo celkem velký hluk. Nakonec jsem v BIOSu našel funkci QFAN, která umí regulovat otáčky větráčku, takže pokud v case není velká teplota, větráček není vůbec slyšet (mám nastaveno na “Optimal”, na “Silent” by se nejspíše větráček naplno neroztočil asi nikdy). Jinak při testování (3 x 720p po 30 min.) se větráček naplno neroztočil. Na celý film v 1080p jsem zatím bohužel neměl čas.

Krásně taky svítí 2 diody (modrá – PWR LED, oranžová – HDD LED) v přední části case. PWR LED je už odpojená a před oranžovou LED jsem strčil 2 tmavé papírky, tudíž blikání nejde vůbec vidět.

Posted via email from ronníčkovo..

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.