Skládám HTPC – 1.díl

Chtěl jsem něco na přehrávání k televizi. Napřed jsem přemýšlel o jednoduché krabičce, která by neměla problém s přehráváním 1080p videí. Při dlouhém pročítání recenzí na webech avmania a tvfreak jsem nakonec vybral WD TV Live Hub. Jelikož to vždy musím probrat skoro s každým, koho potkám, mi kamarád řekl o Boxee. Pro mě krásné rozhraní, které vychází ze známéno XBMC.

Tudíž jsem si nainstaloval Boxee na počítač a začal jsem si s ním hrát. Rozhraní má opravdu pěkné a jednoduché. Ano, testoval jsem i XBMC, ale bohužel mi nějak nepadlo do oka. Po týdením testováním Boxee jsem se nakonec rozhodl, že místo WD TV Live Hub poskládám vlastní HTPC.

Další můj kamarád má totiž jedno HTPC doma již poskládáné o to byl výběr jednodušší. Jako desku jsem tedy vybral Asus AT3ION-I Deluxe, jelikož obsahuje vše se od HTPC očekává. Má malou velikost (17x17cm), malou spotřebu, pasivní chladič CPU+GPU, dálkový ovladač, HDMI, 4 SATA a tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. 2GB paměti RAM jsem vzal ze svého PC, kde už tolik potřeba nejsou. Dokonce si myslím, že k HTPC by stačilo i 1GB. K tomu jsem dokoupil disk a měnší case. Skládání a instalaci Ubuntu (+Boxee) se pokusím popsat v některých dalších článcích.

Posted via email from ronníčkovo..

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.